Słuch - fakty, teoria, co zrobić jeśli masz z tym problem?

rowadzać w życie słynne przysłowie głoszące " lepiej zapobiegać niż leczyć". Wykonywanie systematycznych badań pozwala zachować zdrowie w dobrej formie oraz cieszyć się pełnią życia mimo upływającego czasu. Jeśli tylko zaczynamy o

Słuch - fakty, teoria, co zrobić jeśli masz z tym problem? aparaty słuchowe kraków
Gdzie udać się po pomoc, jeśli masz problemy ze słuchem i potrzebujesz pomocy specjalisty?

Jak sprawdzić stan swojego słuchu?

Osoby odpowiedzialne zdają sobie sprawę, iż warto wprowadzać w życie słynne przysłowie głoszące " lepiej zapobiegać niż leczyć". Wykonywanie systematycznych badań pozwala zachować zdrowie w dobrej formie oraz cieszyć się pełnią życia mimo upływającego czasu. Jeśli tylko zaczynamy odczuwać jakiekolwiek nietypowe dolegliwości, warto udać się do specjalisty, który zdiagnozuje problem i pokieruje odpowiednim leczeniem. Co należy zrobić, gdy zawodzi nas jeden z najważniejszych zmysłów czyli słuch? Możemy wybrać się na powszechnie dostępne bezpłatne badania słuchu, które pomogą zdiagnozować problem i rozpocząć odpowiednie leczenie.


Dbajmy o słuch najmłodszych

Jako rodzice staramy się zapewnić naszym dzieciom wszystko co najlepsze. Dbamy o dobór odpowiedniego pokarmu, wygląd otoczenia oraz poświęcanie uwagi i wolnego czasu. Niejednokrotnie zapominamy jednak, iż to co możemy zaoferować naszemu dziecku na całe życie, to odpowiednia troska o jego zdrowie oraz zaszczepienie odpowiednich nawyków. Jednym z nich powinno być wykonywanie profilaktycznych badań słuchu. Pomagają one wykryć wady tego zmysłu już we wczesnych latach, a nawet od narodzenia dziecka. Systematyczne badania pomogą także mieć pod kontrolą pogarszający się z wiekiem słuch oraz podejmować na czas właściwe leczenie. Warto więc dać dobry przykład swoim dzieciom, które poprawi jakość ich zdrowia na całe życie.


Słuch - definicja z WIkipedii:

Słuch ? zmysł umożliwiający odbieranie (percepcję) fal dźwiękowych. Narządy słuchu nazywa się uszami. Słuch jest wykorzystywany przez organizmy żywe do komunikacji oraz rozpoznawania otoczenia.
Fale dźwiękowe: Przez powietrze docierają do małżowiny usznej, następnie przewodem słuchowym zewnętrznym do błony bębenkowej. Pod wpływem drgań powietrza błona bębenkowa porusza przylegający do niej młoteczek. Drgania z młoteczka są przekazywane na kowadełko i strzemiączko, za pośrednictwem okienka owalnego trafiają do ucha wewnętrznego, gdzie drgania są zamieniane na impulsy nerwowe, które nerwem słuchowym docierają do ośrodków słuchowych w korze mózgowej.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/S%C5%82uch#S.C5.82uch_cz.C5.82owieka_-_podstawowe_dane