Ustawodawstwo - nowe prawa

otaczania się specjalistami, otaczania się fachowcami. Każdy chce mieć swojego osobistego lekarza, który byłby na każde zawołanie, kiedy tylko potrzeba czy to porady czy to bardziej zaawansowanego badania. Nie ma to w zasadzie zna

Ustawodawstwo - nowe prawa kancelaria radców prawnych Śląsk
Jeżeli szukasz pomocy prawnej, dobrze trafiłeś. Dowiedz się więcej klikają tutaj =>

Prawnik ? potrzebny specjalista

W dzisiejszych czasach codzienne życie wymaga od nas otaczania się specjalistami, otaczania się fachowcami. Każdy chce mieć swojego osobistego lekarza, który byłby na każde zawołanie, kiedy tylko potrzeba czy to porady czy to bardziej zaawansowanego badania. Nie ma to w zasadzie znaczenia, ważne jest tylko by lekarz był na zawołanie, żeby czuć się bezpiecznie. Każdy chce mieć też swojego księgowego. Takiego, który to pomoże zarządzać finansami, podpowie, jak nimi zarządzać, jak je zorganizować i ogarniać. Każdy też pragnie mieć swojego własnego prawnika. Porada prawna powinna być na zawołanie, natychmiast, kiedy tylko będzie potrzebna. Jednocześnie, powinna być fachowa i profesjonalna. Zarówno radca prawny, jak i adwokat, niezależnie, kto będzie wspierał, powinien doskonale znać się na swoim fachu i wspierać swojego klienta w każdej dziedzinie życia i w każdym jego aspekcie. Najchętniej odpowiedzialność za własne życie i własne sprawy złożylibyśmy w ręce różnorodnych fachowców i profesjonalistów, zdejmując w ten sposób z siebie odpowiedzialność. To bardzo wygodne i komfortowe rozwiązanie.


Paremia prawnicza - definicja

Paremia prawnicza ? krótka sentencja (zasada, maksyma), sformułowana najczęściej przez jurystę będącego uznanym autorytetem prawniczym (z reguły jurystę starożytnego Rzymu), wyrażająca w przystępny sposób fundamentalną zasadę prawną.

Zaletą jest ich uniwersalność, zrozumiałość dla prawników niezależnie od języka ojczystego. Prawnicy współcześnie chętnie sięgają do paremii, stanowią one też częsty element retoryki prawniczej1.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Paremia_prawnicza


Piractwo, za Wikipedią:

Piractwo medialne ? potoczne określenie działalności polegającej na nielegalnym kopiowaniu i posługiwaniu się własnością intelektualną (programami komputerowymi, muzyką, filmami itp.) bez zgody autora lub producenta i bez uiszczenia odpowiednich opłat.

Według twórcy ruchu Wolnego oprogramowania, Richarda Stallmana, termin ?piractwo? ma wpływać na świadomość i oceny moralne użytkowników przekonując, że dzielenie się informacją z innymi jest złe i moralnie równoważne napadaniu na statki, porywaniu oraz mordowaniu załogi i pasażerów (piractwo). Stallman proponuje zamiast tego określenia używać neutralnych pojęć takich jak zabronione kopiowanie (ang. prohibited copying) czy nieautoryzowane kopiowanie.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Piractwo_medialne