Ogólnie o problemie z insektami

ię robactwa w czasie upalnych dni i faktem, że przy wielu blokach położone są także niewielkie ogródki. Przyczyną pojawienia się robactwa jest także zły stan budynku i jego zawilgocenie. Kiedy w bloku pojawia się większa ilość rob

Ogólnie o problemie z insektami

Opieka nad mieszkańcami w czasie dezynsekcji

Obecnie zdarzają się sytuacje, że robactwo zaczyna się pojawiać również w blokach mieszkalnych. Spowodowane jest to namnażaniem się robactwa w czasie upalnych dni i faktem, że przy wielu blokach położone są także niewielkie ogródki. Przyczyną pojawienia się robactwa jest także zły stan budynku i jego zawilgocenie. Kiedy w bloku pojawia się większa ilość robactwa, to wówczas z miejsca przeprowadzona zostaje jego dezynsekcja połączona z inspekcją przeprowadzaną w każdym mieszkaniu. Dezynsekcję można uznać za udaną, jeżeli robaki po jej przeprowadzeniu przestaną się pojawiać. Większość mieszkańców na czas dezynsekcji musi opuścić budynek i przenoszą się do sąsiadów lub rodziny. Inni mogą w nim pozostać, ale muszą stosować się do poleceń firmy dezynsekcyjnej.


Jak odkażać?

Odkażanie, czyli inaczej dezynfekcja jest zazwyczaj wykonywana zachowawczo. W takim przypadku może być robiona, ale nie ma takiej konieczności. Inaczej sprawa wygląda, gdy jesteśmy zmuszeni do odkażania. Może się tak stać na skutek zetknięcia się bezpośredniego pomieszczenia, terenu, gleby czy wody z zakażeniem, chorobą zakaźna itd. Odkażamy po to by zapobiegać roznoszeniu się chorób, zarazków i innych patogenów lub aby zwalczyć zarazki i bakterie pozostałe po chorobie. Odkażanie po chorobie zakaźnie jest bardzo ważną sprawą. W takich przypadkach zazwyczaj nie wystarcza zwykłe czyszczenie i mycie. Najlepiej wtedy użyć środków chemicznych. Można je bez problemu nabyć i stosować samodzielnie, albo można zamówić firmę odkażającą, która profesjonalnymi środkami przeprowadzi u nas dezynfekcję. Firma za pewne zrobi to sprawnie, szybko i bardzo profesjonalnie a my sami nie będziemy musieli narażać się na działanie środków chemicznych używanych do odkażania. A jest to przecież bardzo ważne pod każdym względem.


Jak odkażać?

Odkażanie (dezynfekcja) to nic innego jak niszczenie drobnoustrojów chorobotwórczych za pomocą środków fizycznych i chemicznych w celu wyeliminowania i zapobieganiu zakażeniom. Odkażanie dotyczy przede wszystkim środowiska zewnętrznego a jeżeli chodzi o ciało, jego zewnętrznej warstwy, jakim jest skóra. Odkażanie nie dotyczy wnętrza a tym bardziej jam ciała. Wyróżniamy odkażanie zapobiegawcze oraz ogniskowe. Odkażanie zapobiegające dotyczy tych elementów środowiska, jakie są narażone na zagrożenia zakażeniem. Odkażanie ogniskowe jest wykonywane, jako bieżące i końcowe. Odkażanie ogniskowe podejmowane jest w bieżącym miejscu, stykającym się bezpośrednio z zakażeniem. Odkażanie końcowe jest wykonywane w całym pomieszczeniu gdzie znajdowało się źródło zakażenia. Do odkażania środkami fizycznymi zaliczamy: działanie wysoka temperatura, bezpośrednie napromieniowanie promieniami słonecznymi, czyszczenie mechaniczne, wysuszanie. W odkażaniu wykorzystuje się także środki chemiczne. Używając środków chemicznych trzeba zachować szczególne środki ostrożności i stosować się do zaleceń producenta.